Ev sahipleri, evinizi değerlendirin

BLOG

Yazlık ev sahipleri,

Evinizde uzun süre kalamıyorsanız, yaz sezonunda uzunca süreler boş kalıyorsa ya da sezon boyunca gelmeyecekseniz kiraya vererek değerlendirebiliriz. Evinizi kısa süreli kiralamak, sizi aidat ve bakım masrafları gibi bir takım giderlerden kurtarır. Eğer sezon boyunca değerlendirmeyi düşünürseniz, konumuna, büyüklüğüne ve eşya kalitesine bağlı olarak ciddi miktarda gelir sağlayabilir.

Yazlık evinizi kiraya vermeyi düşünürseniz aşağıdaki bilgileri okumanızda yarar var. Yazlık ev kiralama hakkında bazı bilgiler fikir edinmeniz için yararlı olacaktır.

Karar vermeden önce evinizi ve şartlarınızı gözden geçirin.

1. Eşyalarınız yeni mi, eski mi? Eski eşyalara sahip evlerin kiralanması oldukça güçtür ancak çok düşük kiralama bedelleri ile kiralanabilir. Genellikle sezon boyunca kiralanmaya uygundur. Evinizi kiralayabilmemiz için eski eşyalara sahip olmamalıdır.

2. Onarıma ihtiyacı var mı? Eviniz yapı, sıva, boya gibi onarımlar istiyor mu? Elektrik, su, kanalizasyon sistemlerii bakım gerektiriyor mu? Eğer bu saydıklarımızdan en az biri gerekiyorsa evinizin eksiklerini giderdikten sonra kiralamayı düşünmelisiniz.

3. Evinizde kaç kişi konaklayabilir? Ev eşyalarınız (mobilya, beyaz eşya ve murfak malzemeleri ile tekstil ürünleri) konuklara yetecek sayıda mı? Tabak, kaşık, çatal, bıçak, bardak gibi malzemelerin ihtiyacın biraz üzerinde olması gerekir. Tekstil ürünleri (Çarşaf, nevresim, pike, battaniye, havlular) konuk başına ikişer takım olmalı. Bir tatil evinde olması gereken tüm ihtiyaç listesini öğrenmek için bizle iletişim kurabilirsiniz.

4. Evinize ulaşımda güçlükler var mı? Yollar çok kötü ve ulaşım güçlükle sağlanıyorsa evinizi kiralamayı altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra düşünmelisiniz.

5. Bahçeli bir eve sahipseniz, bahçe peyzajı göze çok kötü görünmemeli, bahçenin bakımı ve temizliği düzenli yapılmalıdır. 

6. Evinize ait özel yüzme havuzu varsa. Havuz bakımı düzenli olarak yapılıyor mu? Havuzlarda hijyen önemli bir sorundur. Düzenli bakım yapılmayan, düzgün ilaçlanmayan havuzlar sağlıklı değildir ve müşterilerimiz bu konuda titizdir. Havuzunuz için düzenli bakım yapacak bir havuzcu ile çalışabilir veya bizden öneri alabilirsiniz.

7. Ödemeleri banka yolu ile alacaksınız. Yıl boyu yapılan kiralamalar ile ilgili kazancınız nedeniyle doğacak vergilerden siz sorumlu olacaksınız. Bu konuda bizden öneriler alabilir veya bir muhasebeci ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Maliye ile sorun yaşamamak ve ağır cezalarla karşı karşıya kalmamak için beyannamelerinizi düzenli vermeniz gerektiğini hatırda tutun.

Bu 7 madde ile özetlediğimiz sistem ve koşullar size başlangıçta bir olumsuzluk gibi gelebilir ancak eksiklerin giderilmesi, periyodik ilerin düzenli yapılması hem müşterileri hem de sizi memnun edecektir. Bunu bir sezon geçirdikten sonra göreceksiniz.

Evinizde eksik yoksa ya da gözardı edilebilir nitelikteyse (Müşterilerin tatil kalitesini bozmayacak, kısa süreli tatillerinde onları planlarından alıkoymayacak ve bizi de gereksiz meşgul etmeyecek ölçüde minik) evinizi inceledikten sonra, size bir fiyat çizelgesi ile eksikler listesi sunarız.

Fiyat çizelgesi hangi tarih aralıklarında hangi günlük fiyatların kullanılacağını, eksikler listesi de evde kesinlikle olması gereken eksikleri gösterir. Bu aşamadan sonra evinizi kiralamayı ve bizle çalışmayı isterseniz size bir sözleşme sunarız. Bu sözleşme evinizi 3. şahıslara kiralamak üzere bize yetki verdiğiniz bir sözleşmedir. Sözleşmede ayrıca kiralama bilgileri, ücret bilgileri ve karşılıklı diğer taahhütler yer alır.

Sözleşmeyi imzalamışsak arkanıza yaslanabilirsiniz. Şimdi biz çalışacağız.

 

 

Yazar: Diğer makaleleri

Site Yöneticisi

Ev sahipleri, evinizi değerlendirin hakkında onaylanmış yorum yok.

Bunun için bir yorum yaz

Email adresin hiç yerde yayınlanmayacak
Başka bir güvenlik kodu almak için görsel üzerine tıklayın.

Bunlar ilginizi çekebilir

Ev sahipleri, evinizi değerlendirin

Ev sahipleri, evinizi değerlendirin

07 15:49:55 Aralık 2015 yazıldı

Bir yazlık eviniz var ve uzun süre kalamıyor musunuz? Yazlık evinizin boş geçen günlerinde kiralamayı düşünürseniz evinizi değerlendirebiliriz....

Haydi tatile

Haydi tatile

27 22:24:38 Mart 2011 yazıldı

 Bahar geldi, hemen ardından yaz var. Tatil planlarınızı yaptınız mı?

Sizin için seçtiğimiz evler

Yayınlanan fiyatlar, başlangıç fiyatlarıdır. Kiralama tarihlerinizde farklı fiyatlar uygulanabilir. Güncel fiyatlar için lütfen ilanın açıklama sayfasına bakın.

750 TL

Günlük

Bitez Gümbet Arası Üst Kat
Kesintisiz Deniz Manzaralı 2+1
Lüks Yazlık

2 Oda - 1 Yaşam O. - 1 Banyo
 Gümbet Mh., Bodrum, Türkiye

Bodrum Gümbette deniz manzaralı modern eşyalı 2+1 yazlık villa. Bu ortak yüzme havuzlu kiralık yazlık villa, Bodrum Gümbet mahallesindedir. Villanın bulunduğu sitede, büyük bir ortak yüzme havuzu, sauna, jakuzzi, fitness salonu ve kapalı otoparka ile güvenlik vardır.

Whatsapp İletişim